Четири деца загинаа во сообраќајна несреќа во Франција

14.12.2017 | 19:34
Прочитано: 1738

Четири деца загинале, а седум се тешко повредени во сообраќајна несреќа на југот на Франција, каде воз удрил во училишен автобус.

Несреќата се случила меѓу градовите Милас и Сант Фели Д'Амон, во областа на Пиринеите.

Уште 12 патници поминале со полесни повреди во сообраќајната несреќа.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.