Чак Норис доби споменик во Загреб

10.03.2018 | 19:52
Прочитано: 1471

Легендарниот американски актер Чак Норис доби споменик во Загреб, кој беше откриен синоќа на полноќ, по огномет и организирано славење на неговиот 78-ми роденден.

Споменикот се наоѓа во загребската населба „Слобоштина“, а неговиот автор побара да остане анонимен, како што истакна „на барање на Чак Норис со кого сака да одржува добри односи“.

„Ова е прв споменик на Чак Норис во Хрватска“, наведе организаторот на настанот Круно Локотар.

Тој изрази надеж дека градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ, ќе го посети споменикот, бидејќи со доаѓањето на Чак Норис градот станал побезбеден.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.