Британската премиерка Тереза Меј од попладнево е во официјална посета на Македонија

17.05.2018 | 19:00
Прочитано: 1416

 

Британската премиерка Тереза Меј од попладнево е во официјална посета на Македонија. Церемонијата за пречек на британската делегација беше пред Владата, по што имаше тет-а-тет средба меѓу премиерите Заев и Меј.

Тереза Меј во Македонија доаѓа по самитот ЕУ-Западен Балкан што се одржа во Софија. Меј е првиот британски премиер кој дошол во посета на Западен Балкан по 1999 година.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.