Бред Пит и Леонардо Дикаприо во новиот филм на Квентин Тарантино

02.03.2018 | 13:15
Прочитано: 2630

Бред Пит ќе му се придружи на  Леонардо Дикаприо во новиот филм на Квентин Тарантино „Си беше еднаш во Холивуд“.

Дејствието во филмот ќе се одвива во 1969 година, а зборува за кланот на Чарлс Менсон и неговата најпозната жртва Шерон Тејт.

Премиерата е закажана за 9 август 2019 година.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.