Бошњаковски: Советниците на премиерот Заев чинат трипати помалку од советниците на Груевски

16.05.2018 | 15:16
Прочитано: 4062

Премиерот Заев има 54 советници, кои чинат трипати помалку од советниците кои ги имаше Груевски во периодот од 2010 до 2016 година.

Портпаролот на владата Миле Бошњаковски на денешната прес конференција пред новинарите појасни дека не е точна информацијата дека премиерот има премногу советници.

Поточно се работело за три позиции: советници и посебни советници кои секојдневно се на своите работни места, и надворешни соработници кои работат по потреба. Бошњаковски рече дека се работи за личности кои и се познати на јавноста и не се работи за фантоми.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.