Борисов: Што е можно побрзо да се реши спорот за името

16.05.2018 | 21:33
Прочитано: 1576

Бугарскиот премиер Бојко Борисов изрази надеж дека што е можно поскоро ќе се реши спорот со името меѓу Македонија и Грција. Борисов ова го изјави ден пред официјалниот почеток на самитот ЕУ-Западен Балкан во Софија.

„Се надеваме дека конечно ќе се реши спорот со името на Македонија. Тоа е ваша работа. Ние само се надеваме, немојте да помислите дека ви солиме памет,” рече Борисов.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.