Борисов ја откажал средбата со Иванов поради арогантното поведение

14.06.2018 | 10:41
Прочитано: 10063

Премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, ја откажал средбата со македонскиот претседател, Ѓорге Иванов, јавуваат бугарски медиуми.

Бугарскиот портал „24 часа“ информира дека Борисов побарал министерката за надворешни работи, Екатерина Захариева, да не го прима македонскиот претседател. Од порталот наведуваат дека причината за откажување на средбите е арогантното поведение на Иванов да ја прекине по две минути средбата со Заев и Димитров.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.