Болт ќе навива за Аргентина на СП

13.06.2018 | 11:26
Прочитано: 781

Некогаш најбрзиот човек на светот, Усеин Болт има свој фаворит за кого ќе навива на Мундијалот во Русија. Спринтерот од Јамајка и осумкратен олимписки шампион е фан на Аргентинците“.

- Јас сум обожавател на Аргентина. Мислам дека имаме добри шанси ако добро играме. Можеме да стигнеме до финалето, па дури и да победиме на турнирот. Со нетрпение очекувам да го гледам Светското првенство и да ги гледам големите тимови, вели Болт.

Аргентина на Мундијлот е во Д-групата со репрезентациите на Исланд, Хрватска и Нигерија.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.