Богов: На повидок нова економска криза, Македонија подготвена за зајакнување на економијата

12.02.2018 | 14:04
Прочитано: 4354

Пo остирот пад на американската берза од почетокот на изминатата недела, светот се подготвува за нова економска криза.

Гувернерот на Народната банка на Македонија Димитар Богов со предупредување дека се можни турбуленции и во Македонија, но дека во изминатиот период се преземени низа мерки за зајакнување на домашната економија.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.