Битола центар на филмската уметност – 38. издание на „Браќа Манаки“

23.09.2017 | 22:27
Прочитано: 1386

Љубителите на филмската уметност го преплавија Широк сокак за гала отворањето на 38 - то издание на фестивалот на филмската камера „Браќа Манаки“. За стартот на фестивалот премиера на „До крајот од времето“ на Милчо Манчевски, но и актерски перформанс. Разговор со директорот на ИФФК „Браќа Манаки“, Благоја Куновски.


Јана Серафимова
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.