БЕСА: Фалсификувањето и манипулацијата ќе се соочат со законот

13.03.2018 | 17:41
Прочитано: 1277

Африм Гаши и триесетина негови поддржувачи поднесоа кривична пријава против претседателот на движењето Беса, Билал Касами за злоупотреба на службената положба. Според нивните сознанија, Касами го прекршил законот за политички партии и статутот на партијата. Кривичната пријава ја поднеле вчера во Основното јавно обвинителство за злоупотреба на службената должност -„правен застапник на движењето Беса пред органите на правдата“ и фалсификување на документацијата на движењето.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.