Батлер му донесе победа на Чикаго

17.02.2017 | 11:24
Прочитано: 1268
Чикаго се радуваше против Бостон, со 104:103 по драмата во „Јунајтед центар“. Гостите водеа со еден разлика на секунди до крајот, Џими Батлер презеде одговорност кај Чикаго, но кога шутна за победа, со звукот на сирената судиите досудија фаул врз него. По долго неготување од Селтикс, Батлер застана на линијата и ги погоди двете слободни фрлања. Последниот беше негов 29-ти поен, колку што имаше и Ајзеа Томас кај Бостон.
 
Во вториот натпревар, Вашингтон доминираше во Индијана со 111:98, воден од Ото Портер со 25 поени и Џон Вол со 20 плус 12 асистенции.

Владко Арсов
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.