Автопатот Демир Капија – Смоквица ќе биде во функција на крајот на месецов

16.04.2018 | 14:02
Прочитано: 2719

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и директорот на ЈП за државни патишта Зоран Китанов денеска извршија увид во реконструкцијата на регионалниот пат Петровец – Катланово.

Министерот најави дека автопатот Демир Капија – Смоквица ќе биде во функција од крајот на месецов.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.