Австриската влада положи заклетва

18.12.2017 | 14:31
Прочитано: 483

Новата австриска влада, составена од Народна партија  и Слободарската партија - предводена од канцеларот Себастијан Курц положи заклетва пред австрискиот претседател Александар Ван Дер Белен.

Пред заклетвата Виена беше парализирана од протести поради новата влада. На протести повикаа Здружението на студентите, Здружението на учениците како и Левичарски организации.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.