Астон Вила избори бараж за Премиер лигата

16.05.2018 | 09:22
Прочитано: 853

Екипата на Астон Вила ќе игра натпревар за пласман во Премиер лигата по подобриот резултат во двомечот со Мидлзброу.

Двете екипи синоќа во Бирмингем ремизираа без голови 0:0 и по победата со 1:0 на првиот меч стигна до вкупен триумф.

Астон Вила беше подобрата екипа на двата натпревара и заслужено доби шанса по двегодишна пауза да се врати во најсилното англиско фудбалско натпреварување.

Последна пречка кон поход ќе биде тимот на Фулам. Баражот за пласман во Премиер лигата ќе се игра на „Вембли“ во Лондон на 26 мај. 

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.