Андреј Жерновски се повлекува од трката за градоначалник

13.09.2017 | 01:19
Прочитано: 12837

Андреј Жерновски ќе ја повлече кандидатурата за градоначалник на општина Центар – соопшти премиерот, Зоран Заев вечерва во емисијата 24 Отворено.

Жерновски се согласил да го поддржи кандидатот за градоначалник на СДСМ и за тоа прашање веќе се усогласени ставовите. Сеуште е неизвесно кој ќе биде кандидатот на СДСМ за градоначалник на општина Центар, а во игра се повеќе имиња. Официјалната одлука на партијата ќе биде донесена утре.The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.