Амабасадорите во земјава го чистеа кејот на реката Вардар

26.04.2018 | 17:37
Прочитано: 2094

Амбасадорската тројка Бејли, Герет и Пломп, се вкјлучија во еко акцијата на кејот на Вардар Исчисти-Твитни. Имаа полни раце работа. Тие самоиницијативно се пријавиле да учествуваат во еколошкиот проект. Оваа акција трета година по ред ја организира амбасадата на кралството Холандија заедно со компаниите „Пивара и пакомак“. 

„Чувствувам дека тоа е порака и до мене како градоначалник и до вработените во ЈП „Комунална хигиена“, но и до сите нас коишто сме граѓани на Скопје, бидејќи отпадот го создаваат луѓето“ - изјави скопскиот градоначалник Петре Шилегов.


 

 

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.