Ахмети прозборе македонски

14.09.2018 | 14:13
Прочитано: 10972

„На 30 септември да излеземе и да гласаме ако сакаме подобра иднина. И не само ние што сме овде, туку од врата на врата, пошто се гласа за нашата иднина, на изборите, за овој историски момент“ - за прв пат лидерот на партијата ДУИ, Али Ахмети, одржа говор на македонски јазик пред граѓаните во Пласница.

Според него граѓаните треба да излезат за  безбедноста  на Македонија, за подобра иднина и подобар меѓуетнички однос со соседите.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.