Адвокатот на Трамп: Од свој џеб ја платив порно ѕвездата

14.02.2018 | 12:09
Прочитано: 2081

Адвокатот на Трамп тврди дека со свои пари платил порно ѕвезда долгогодишниот личен адвокат на претседателот на САД, Доналд Трамп,  изјави дека лично тој ја платил 130 илјади долари  порно актерка Сторми Даниелс, која тврди дека имала афера со претседателот.

Адвокатот Мајкл Коенбило не кажа зошто и платил толкава сума на актерката, и само потенцираше дека исплатата била целосно легална и немало ништо заедничко со предизборната кампања на Трамп. Аферата ја објави весникот „Волстрит џурнал“ , кој напиша дека адвокатот Коен ја платил порно-глумицата за да ја замолчи.  


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.