24 анализа - Ги преплати ли Македонија странските инвестиции?

Со тајни преговори на поранешните министри и странските инвеститори за десет години за субвенции се потрошени се 225 милиони евра. Актуелната влада ќе ги обелодени договорите – опозициската ВМРО-ДПМНЕ – обвинува дека власта влегува во војна со странските инвеститори? Што кријат договорите – и какви ефекти имаа субвенциите? Во 24 анализа дебатираат – Павле Гацов, здружение на даночни советници, Ванчо Узунов – унниверзитетски професор и Фатмир Битиќи - стопанственик

See video

Емисии

08.07.2018 - 13:33
07.07.2018 - 01:42
Тема: Патување во бременост. Гостин: д-р Татјана Гуржанова-спец. гинеколог акупер и ИВФ специјалист.
07.07.2018 - 01:23
Шефот на државата потврди, договор за името нема да добие негов потпис. Ќе го објави ли во Службен весник? Референдумот се крчка кривични пријави се нижат. Опозицијата ја обвини власта за велепредавство, мнозинството со најава за иста мерка, кривична за претседателот. Заканувачки писма и повици за линч. Обвинувања за понижување на државата. Влегува ли земајата во нова политичка криза? Ќе го бојкотира ли опозицијата референдумот? Како ќе стигне власта до 82 гласа за уставни промени? Кој ја понижи, а кој ја заглави државата? Дебатираат потпретседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Дамјан Манчевски и Владо Мисајловски.
07.07.2018 - 00:45
Тема: Одложувањето за ДИК го става под прашалник референдумот, Заев за ЕРТ: Референдумот ќе биде во септември или во октомври