„УЧК на врвот во АРМ“ – напиша ДУИ на Фејсбук

19.02.2013 | 17:03
Прочитано: 131664

УЧК на врвот во АРМ -со овие зборови од коалицискиот партнер во власта ДУИ се пофалија на својата Фејсбук страна веднаш до фотграфијата на примопредавањето на министерската функција на Талат Џафери, кој во 2001-ва беше познат како командант Форина.

Џафери на позицијата министер доаѓа од пратеничките редови во кои ќе остане запамтен  по тоа што со молчење ги опструираше расправите на законот за бранителите.

Досегашниот министер Бесими пак кој се прослави како прв човек на македонската одбрана кој со војници на АРМ положи цвеќе на гробовите на убиените припадници на УЧК кај Слупчане, ротира во секторот евроинтеграции.

Во испразнетата министерската фотелја за локална самоуправа од денеска Тахир Хани – екс заменик министер за транспорт и врски. Вели дека ќе ги заврши сите проекти кои министерството веќе ги започнало. Еден од нив е и плоштадот Скендер Бег во Скопје.

Ротацијата и пополнивањето на испразнетите министерски места доаѓа одкако двајца од министрите од албанскиот политички блок доставија оставки бидејќи влегуваат во градоначалничката трка.

 

Михајло Видимлиски

Коментари (39)

anonimen

noviot minister ne e dobredojden na pretstojnata proslava na 1 mart

da nebide posle ne sme ne sme vi kazale!

sulejman

dali ovoj dale toj pred nego ako ja ispeat himnata na Makedonija bez greska ja im davam pravo za sekoja funkcija .... ali ne veruvam jas vo dedo mraz ..

Deutschland

Vo Makedonija sve moze. Rasprasaj se podetalno za sahovskite pravila vo Makedonija :)))

Анонимен

So ova sto Gruevski go predlozi Forina za minister se gleda deka koi mu se namerie.Za da ostane na vlast polovina od VMRO ke gi pise ako treba i vo DUI za da moze da vladee.Bravo patriotu cela skoluvana mladina ja protera od Makedonija , pa sega so prostata masa ke rakovodis kako sakas

Анонимен

Bravo DPMNE

zoran

samo napred Makedonijo!!!!!!!!!Loso ti se pisuva!!!!!!

ajduk

Ajde sega e na red Amdi Bajram da bide Minister za kultura .... za da cveta vo makedonija

Анонимен

nazdravje Makedonijo

ajduk

otideme u p.m. opravija ne site oste ovie torkovci ni falat ....... i EU deka be ke odeme so ovieee .... naj golemi banditi se ama po cel svet sekade gi ima kako troskot...i sega sme na vrvot ama odozdole.... koj so saka si prae u ovaaa drzava .... sega ni gospod ne mi pomaga ... AMIN....

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.