„УЧК на врвот во АРМ“ – напиша ДУИ на Фејсбук

19.02.2013 | 17:03
Прочитано: 132587

УЧК на врвот во АРМ -со овие зборови од коалицискиот партнер во власта ДУИ се пофалија на својата Фејсбук страна веднаш до фотграфијата на примопредавањето на министерската функција на Талат Џафери, кој во 2001-ва беше познат како командант Форина.

Џафери на позицијата министер доаѓа од пратеничките редови во кои ќе остане запамтен  по тоа што со молчење ги опструираше расправите на законот за бранителите.

Досегашниот министер Бесими пак кој се прослави како прв човек на македонската одбрана кој со војници на АРМ положи цвеќе на гробовите на убиените припадници на УЧК кај Слупчане, ротира во секторот евроинтеграции.

Во испразнетата министерската фотелја за локална самоуправа од денеска Тахир Хани – екс заменик министер за транспорт и врски. Вели дека ќе ги заврши сите проекти кои министерството веќе ги започнало. Еден од нив е и плоштадот Скендер Бег во Скопје.

Ротацијата и пополнивањето на испразнетите министерски места доаѓа одкако двајца од министрите од албанскиот политички блок доставија оставки бидејќи влегуваат во градоначалничката трка.

 

Михајло Видимлиски

Коментари (39)

Анонимен

e taka e koga ke ja gubis vojnata. Drug pat (ako go ima) stegnete gi guzicite i vojuvajte a ne begajte

Анонимен

sutrak glup .nema da ve spasat nareden pat ni beli znaminja ni avtobusi ,kako p.......ki ve vadea od aracinovo placevte za da preziveete kolku stolici imavte red kukite so peskiri ne znaete ni sami ke dojde denot so ovoj vas pamet koga ke vi nema spas

Anonimen

ako ostane ova vaka vmro-dpmne nema da pobedi na slednite izbori.

Македонец

Спремете се за уште полошо. Малце ви е ова тиквари ни едни. Гласавте за дрпаме а можевте уште тогаш да заокружите за УЧК и сега некој друг ли е крив.

Анонимен

Ti mi stoes prijatele kako da si spijal so Branko smrkagijata na bel prasok,pa od tebe po tikvar ima li ?

Анонимен

To pishuvah kako da si smrkajlija a ne Branko. Tikvar Eden nepismen Vmrovski

Анонимен

Treba da gi prasame Amerikancite dali ke stavat talibanec za General na Americka Armija

Анонимен

Гоце Делчев сите комити и сите луѓе што се бореле за слободата и интегритетот на државава сега у гроб се превртуваат

Анонимен

poleka poleka i precedatel ke bide ali ahmeti hahahaha

Анонимен

не дај боже тоа да се десе ке го запалам жив
не учк нека дое и фби

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.