„Тврдокорни“ на протест – бараат повлекување на Законот за јазици

22.11.2017 | 19:59
Прочитано: 4805

Законот за албанскиот јазик води кон двонационалност и е ризик за националните интереси на државата. Ова го порачаа членовите на здружението „Тврдокорни“ на вечерашниот протест пред Собранието. 

Членовите на оваа организација тука вчера поставија и камп и порачаа дека нема да дозволат двојазичност. Сепак, по кратко време се премислија и се повлекоа од пред законодавниот дом.

 


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.