„Охридско лето“ стартува за два дена, ќе настапат повеќе од 800 врвни уметници

10.07.2018 | 19:14
Прочитано: 1444

Реномираниот фестивал Охридско лето, стартува за два дена. Повеќе од 800 врвни уметници ќе настапат.

За подготовките за сите 40 фестивалски денови дознаваме од директорката Сузана Вренцоска.

 


Адријана Митевска
The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.