„Исцелител“ ја освои главната награда за најдобар филм во Холивуд

10.02.2018 | 19:34
Прочитано: 6212

Македонскиот игран филм „Исцелител“ на младиот режисер Ѓорче Ставрески ја освои главната награда за најдобар филм во интернационална компетиција на „Санта Барбара Интернешнл филм фестивал“ во Холивуд.

Ставрески со Фејсбук статус им честиташе на актерите и екипата и на сите кои дале поддршка за филмот.


The content of this field is kept private and will not be shown publicly.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.