Телевизија 24

Ударни вести

Економија

Најнови вести


Актуелниот министер за локална самоуправа Фазлиу, кој заедно со неговиот претходник добија кривична пријава од финансиската полиција за незаконска исплата на хонорари во висина од 36 илјади евра, тврди дека случајот е...

Свет

Најнови вести


Напаѓачот, за кој се смета дека дејствувал сам, сè уште е во бегство откако уби најмалку две лица и повреди најмалку 11  во источниот француски град Стразбур, во близина на познатиот божикен базар, ко...

Спорт

Најнови вести


Ливерпул со 1-0 го победи Наполи и благодарение на подобрата гол разлика оди понатаму во Лигата на шампионите заедно со ПСЖ, Наполи ќе игра во Лига Европа каде што ќе биде и Интер кој не успеа да го совлада ПСВ на сво...

Ви го претставуваме нашиот 24h тим! Прочитајте повеќе информации за нас!

За Нас

Култура

Најнови вести


Современа постановка на нушиќевото „Сомнително лице“ видоа велешани, на премиерата која Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов Џинот“ од Велес ја одигра синоќа.

Жестоката сатира, на...

Слобода на медиуми

Најнови вести


Со 800 илјади евра ќе се подржи печатењето и дистрибуцијата на печатените медиуми од општ и информативен карактер посочи министерот задолжен за комуникации, отчетност транспаретнопст Роберт Поповски...


Заострена меѓусоседска реторика по изјавите на контроверзниот бугарски министер за одбрана, Каракачанов. Што се крие зад мотивот на Каракачанов? Зошто новите пријатели од соседството му се лутат на премиерот Заев? Как...


Со денешното ангажирање на Ленс Строл како вториот пилот во Форс Индија, комплетирана е листата на возчите во тимовите на Формула 1 за следната натпреварувачка сеозна.

Листа на 20 пилоти во 10 тимови во Формул...


Во подножјето на вулканот Исканул во Гватемала, 17 годишната Марија се соочува со договорен брак од страна на нејзините родители. Идниот избраник мора да работи во градот за да се покае како достоен зет. Марија е прин...


Mascalucia, Сицилија 1956: Ерсилија Ромео е модерна жена која сака поинаков живот, далеку од Сицилија, каде што живее. По смртта на свекорот Роко таа го убедува нејзиниот сопруг, Пасквале Фонтебрачи да го продада...