Телевизија 24

Ударни вести

Македонија

Најнови вести


Екс-градоначалникот на скопската општина Карпош, Стевчо Јакимовски е ослободен од куќен притвор. 

Минатата недела судија на претходна постапка му ја укинал мерката куќен притвор на Јакимовски и му одредил...

Економија

Најнови вести


Јана, првата македонска јутјуберка, која започна да ги снима на македонски јазик своите авантури, создаде нов свет!

Станува збор за најновата епизода од анимираниот филм за деца ЈАНА во која девојчето Јана соз...

Свет

Најнови вести


Денеска е 100-от ден од протестите во Хонг Конг, што почнаа на 9 јуни и од тогаш воопшто не престанаа, и покрај бруталноста на полицијата во пресметките со граѓаните.

Граѓаните на Хонг Конг масовно излегоа на ...

Спорт

Најнови вести


Организаторот на играта на Вардар, Сташ Скубе се најде во дрим-тимот на првото коло од Лигата на шампионите. Словенецот имаше значаен придонес во триумфот на „црвено-црните“ во саботата на гостувањето кај ...

Ви го претставуваме нашиот 24h тим! Прочитајте повеќе информации за нас!

За Нас

Култура

Најнови вести


На четвртиот ден од Млад отворен театар вечер од 20 часот во Младинскиот културен центар ќе биде изведен танцовиот перформанс  од Италија „Човековиот срам“, резултат од проектот „Поетиката на ср...

Слобода на медиуми

Најнови вести


Здружението на новинарите на Македонија, Советот за етика во медиумите на Македонија, Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници, како и Македонскиот институт за медиуми денеска ги повикаа претседателот и...


Шефот на Ферари, Матија Биното е задоволен од развојот на Мик Шумахер, син на легендата на „Скудерија“ и седумкратниот светски шампион – Михаел Шумахер. Биното дури изјави дека ќе дојде моментот кога...


Аристократските сестри Шарлот и Каролин се вљубуваат во контроверзниот млад писател Фридрих Шилер. Отфрлајќи ги конвенциите од своето време, сестрите решаваат да ја споделат својата љубов со Шилер. Она што започнува р...


Продуцентите на руската „Кујна“ сега отвораат хотел – „ГРАНД ХОТЕЛ“. Уште една приказна со добро познатите ликови кои успеваа да ве насмеат во кујната, сега надополнети со нова екипа, во ...